3 min read

Amit = Friend so what is Friendship in my opinion?

עמית שווה חבר, אז מה היא חברות בעייני?

3

קוראות יקרות, היום רציתי לדבר אתכן על חברים וחברות, בגלל שרק עכשיו בגיל 20 הגעתי לנקודה שאני מבינה את המשמעות והחשיבות ואפילו יש לי כמה חברות… אז הסיפור שלי הוא כזה, אף פעם לא היו לי הרבה חברות או הצלחה עם חברות. בגן היו לי כמה חברות אבל אז אחת מהן ביקשה מכל ילדי הגן בזמן שציירנו להרים את היד אם הם שונאים אותי ולא רוצים לשחק איתי יותר, אבל הייתי ילדה מגניבה בת 5, וקמתי בעצמי ואמרתי שמי שחושב ש*שם הילדה המקסימה* לא נחמדה ולא רוצה לשחק איתה שירים יד, נתתי פייט. בבית ספר היסודי היו לי 4 חברות קרובות, וזאת הייתה גם התקופה שלמדתי כמה בנות יכולות להיות רעות אחת לשנייה. בחטיבה כל כך רציתי כבר שיהיו לי חברים שנתתי את כל הלב והנשמה שלי ורק אז הבנתי שמנצלים אותי ואת הטוב לב שלי. ככה שכשהגעתי לתיכון החלטתי שאני מפסיקה, לא צריכה חברים או חברות (למרות שכן היו לי 2 מדהימים שנשארו איתי עד היום) ובאמת הפסקתי, עד לפני שנתיים.

כשהגעתי לטירונות לא ממש הייתה לי ברירה והייתי חייבת להיות סביב בנות 24/7, ואם להודות באמת אני מתתי מפחד. יש לי את אחד מהמוחות היותר יצירתיים שתכירו, ויכלתי וגם דמיינתי כל מה שיכול להשתבש. אבל זאת גם התקופה שבה למדתי בה הכי הרבה והבנתי שטעיתי לגבי המון דברים. למשל שכן יכולות להיות לי חברות, שאני כן יכולה להיות טיפה יותר נחמדה ולהיפתח למרות הפחד להיפגע, ושאני כן יכולה לעצור שנייה את הלוז שלי ולבלות זמן עם האנשים שחשוב לי לשמור איתם על קשר. אותן בנות, שיכול להיות מאוד לא היה יוצא לי להכיר אם לא הצבא הראו לי שהעובדה שלא היה לי מזל עם חברות בעבר לא אומר שלא יכולות להיות לי חברות בהווה או בעתיד. אותן בנות גם לימדו אותי שדווקא האנשים שבחיים לא דמיינת שתתחברי אליהם יכולים להיות החברים והחברות הכי טובים שלך.

אז מה המטרה של הפוסט הזה? המשמעות של השם שלי זה חבר. עמית – חבר. ועכשיו אחרי שנים שבהם סבלתי ונפגעתי רציתי גם להראות את ההתקדמות ומה שלמדתי, לתת תקווה אולי לעוד מישהי שם בחוץ שמרגישה כמוני… אז מה החוקים שלי לחברות? אל תיהי חברה של (מישהו או) מישהי שלא מעריכה אותך, מתנהגת אלייך לא יפה או מנצלת אותך. אל תיהי חברה של (מישהו או) מישהי שאת נותת להם את הנשמה אבל לא יחזירו לך באוותו מטבע, אם הצד השני לא שם כשאת צריכה אותו (הוא או) היא לא באמת חברה.

לא כל החברים הם לנצח, אני תמיד הוקסמתי מעניין חברי הילדות אבל לצערי זה ממממממממש לא הצליח לי והבנתי שחברים באים והולכים. יש כאלו שפשוט כיף לבלות איתם במסיבה או בית קפה וזה הכל. יהיו חברים שתצטרכו להשאיר מאחור ויהיו כאלו שישארו אתכן. ולא על כל חברות שווה להילחם, תבחרו את הקרבות שלכן נכון ואל תשקיעו זמן באנשים שלא שווים את זה. לדעתי גם צריך תמיד לזכור שהחברות/ים שאת רוצה לשמור עליהם יהיו חברות/ים שעושים לך טוב בדיוק באותה מידה שאת עושה להן/ם טוב.

ובסוף היום, תיהי נאמנה לעצמך ותעשי מה שנכון לך אבל אל תפספסי את ההזדמנויות והחברויות שיש בחוץ. תישארי פתוחה, תיהי נעימה ואדיבה ובסופו של דבר תמשכי אלייך את האנשים הנכונים.

Dear readers, Today I really want to talk about friends and friendship since only now at the age of 20 I actually got to this point I understand the meaning, The importance and have some friends… I never had a lot of friends or a lot of success with friends. At kindergarten, I had a few but then one of them, asked all of the kids, in the middle of the day while we were drawing to raise their hands if they hate me and don’t want to play with me. I have to say I was a badass 5-year-old since I Told the other kids to raise their hand if they want to play with *that awful girl* that’s being mean, Just saying I had more votes. At school, I had a group of 4 girlfriends and I learned the hard way how mean girls could be. At middle school I tried so hard to have friends, I ended up being used and from that point on I decided I quit (I did however had 2 amazing at high school but never more than that). who needs friends, I Thought to myself.  If they don’t appreciate you and what a good friend you are or if they stab you in the back only to get to this guy? I decided I quit, and I did until last year.

Last year I had to be with a bunch of girls for a really long time, for work, and to be honest I was terrified. I have a really imaginative mind, and I could just picture everything that could go wrong and I mean everything! But they Proved me wrong, I learned so much from that period and I realized that I was wrong about so many things. I can have friends, I can be nicer and don’t have to shut off just because I’m afraid. I can take some time off my busy schedule and see the people who are important to me and preserve that friendship.  These girls, who I would probably never get to meet if it wasn’t for work showed me that the fact that I had such an awful experience with friends in the past doesn’t mean I should never have friends. They showed me that even people you never thought you will talk to can become your best and most amazing friends.

So what was the point of this post? The meaning of my name is actually – friend, Amit is a friend so now after years of struggle and pain I want to give you some simple rules for friends,

Don’t be a friend of someone who treats you badly or uses you.  Don’t be a friend that gives their heart and soul but never gets nothing in return, If the other side is not there when you need them they are not your friends.

Not all friends are for life or “a soul mates friend” sometimes friends are just people which are fun to spend time with at a party or a coffee place and that’s it. There will be Friends you will leave behind and there will be some that would stick with you. not all friendships are worth to fight for, pick your battles wisely and don’t waste your time on people who don’t deserve it. Also keep in mind that the friends you keep should be those who do as much good to you as you do to them.

And at the end of the day, Be true to yourself And do what is good to you but don’t miss out the Amazing friendships that could be out there, Stay open minded and always be kind that way you will attract to you the people who are right.

Be One Of Us
Want to get all the latest News stories and sales?